Лига 2

icon

Сите кратки вести

Лејтон Ориент и Карлисл играат со...
Лејтон Ориент и Карлисл играат со 3+ на последните 9 меѓусебни натпревари (7 се 4+)
Колчестер на гостувањето кај...
Колчестер на гостувањето кај Лутон без првиот стрелец Портер (н, 15/6), капитенот Прозер (о, 14/0) и Кинсела (о, 12/0)
АФЦ Вимблдон игра НГ и 0-2 гола...
АФЦ Вимблдон игра НГ и 0-2 гола на 8 од последните 10 меча
Оксфорд денес без Рајт (одбрана,...
Оксфорд денес без Рајт (одбрана, 23/0) и Тејлор (напад, 22/3)
Акрингтон ќе го пречека Портсмут...
Акрингтон ќе го пречека Портсмут без Рајт (одбрана, 20/0), Винард (одбрана, 15/0), Виндес (средина, 22/10) и Горнел (напад, 18/2)
Оксфорд Јунајтед има само 1 пораз...
Оксфорд Јунајтед има само 1 пораз на последните 11 натпревари на гостински терен (7 победи)
Морекомб и Портсмут играат со 3+...
Морекомб и Портсмут играат со 3+ на сите 5 меѓусебни средби последните 2 сезони
Лутон е без постигнат гол на 5 од...
Лутон е без постигнат гол на 5 од последните 6 натпревари во Лига 2 и денес нема да можат да сметаат на Грин (средина, 13/5) и МекКвид (напад, 22/2)
Нотс Каунти игра 3+ на 9 по ред,...
Нотс Каунти игра 3+ на 9 по ред, од кои 8 се и ГГ. 6 од овие 9 се 4+
Вимблдон денес без првиот голман...
Вимблдон денес без првиот голман Шеа (13/0), Ривс (17/0, средина, суспензија) и Бархам (12/3, напад)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување