Бундес лига

icon

Сите кратки вести

Рапид Виена нема пораз на...
Рапид Виена нема пораз на последните 32 натпревари на домашен терен од Риед
Штурм нема примено гол од...
Штурм нема примено гол од Волфсбергер на последните 6 првенствени натпревари
Австрија Виена и Штурм играат со...
Австрија Виена и Штурм играат со 3+ на 6 од последните 7 меѓусебни натпревари
Рапид Виена и Австрија Виена...
Рапид Виена и Австрија Виена играат со 3+ на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари (7 се и ГГ3+, а 5 се ГГ4+)
Сент Полтен игра со ГГ на 10 од...
Сент Полтен игра со ГГ на 10 од последните 11 првенствени натпревари на домашен терен
Алтах и Адмира играат со ГГ3+ на...
Алтах и Адмира играат со ГГ3+ на последните 6 меѓусебни натпревари (на 4 играат со резултат 2:1)
Штурм и Матерсбург играат со...
Штурм и Матерсбург играат со нерешен резултат на 5 од последните 6 дуели на теренот на Штурм
Австрија Виена има 8 победи и гол...
Австрија Виена има 8 победи и гол разлика 36:8 на последните 9 меѓусебни средби со Матерсбург
Рапид Виена е без примен гол на 6...
Рапид Виена е без примен гол на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во Бундеслига
Адмира постигнува најмалку 2 гола...
Адмира постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Ст.Пелтен

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување