Ерсте лига

icon

Сите кратки вести

Виена има само 1 победа на 8-те...
Виена има само 1 победа на 8-те меѓусебни средби со Австрија Лустенау последните 2 сезони
Ласк и Лустенау играат со 3+ на 9...
Ласк и Лустенау играат со 3+ на 9 од последните 10 меѓусебни натпревари (8 од нив се ГГ3+)
Сент Полтен и Кафенберг играат со...
Сент Полтен и Кафенберг играат со 3+ на 7 од последните 8 натпревари на теренот на Сент Полтен
Ласк и Лустенау играат со 3+ на...
Ласк и Лустенау играат со 3+ на последните 8 меѓусебни натпревари (7 од нив се ГГ3+)
Капфенберг нема пораз на...
Капфенберг нема пораз на последните 8 натпревари на домашен терен од екипата на Ласк
Капфенберг и Сент Полтен играат...
Капфенберг и Сент Полтен играат со нерешен резултат на 8 од последните 9 натпревари на теренот на Капфенберг
Инсбрук добива 11 од последните...
Инсбрук добива 11 од последните 13 натпревари на домашен терен против ЛАСК без притоа да прими гол
Лиферинг игра со 4+ на 5 од...
Лиферинг игра со 4+ на 5 од последните 6 првенствени натпревари на домашен терен
Тирол победува без примен гол на...
Тирол победува без примен гол на 3-те меѓусебни средби сезонава против екипата на Хорн
Виена игра со 0-1 гол на 6 од...
Виена игра со 0-1 гол на 6 од последните 7 натпревари на домашен терен во првенството

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување