Данска

icon

Сите кратки вести

Рандерс и Нордсјиланд играат со...
Рандерс и Нордсјиланд играат со НГ на последните 9 дуели на теренот на Рандерс (на 7 Нрдсјиланд не дава гол)
Рандерс нема пораз на последните...
Рандерс нема пораз на последните 5 гостувања кај Лингби
Сондерјиске игра 3+ на 4...
Сондерјиске игра 3+ на 4 гостувања по ред, како и на 5 меча во низа против Алборг
Силкеборг е едиствен тим без...
Силкеборг е едиствен тим без нерешен резултат на домашен терен во Данската прва лига
Одензе губи на 6 меча по ред, а...
Одензе губи на 6 меча по ред, а на последните 5 е без постигнат гол. Против Архус игра ГГ3+ на 8 од поледните 10
Копенхаген нема пораз на...
Копенхаген нема пораз на последните 33 првенствени натпревари на домашен терен (26 победи)
Лунгби игра НГ на 6 од 8-те...
Лунгби игра НГ на 6 од 8-те средби сезонава
Митјиланд игра со 3+ на 8 од...
Митјиланд игра со 3+ на 8 од последните 9 првенствени натпревари
Есбјерг и Рандерс играат со НГ на...
Есбјерг и Рандерс играат со НГ на последните 7 натпревари на теренот на Есбјерг
На последните 9 натпревари помеѓу...
На последните 9 натпревари помеѓу Сондерјиске и Силкеборг, екипата домаќин нема победа

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување