Финска

icon

Сите кратки вести

Илвес ќе го пречека Кеми без...
Илвес ќе го пречека Кеми без првиот стрелец Тенденг (средина, 24/7), капитенот Хининен (напад, 23/1) и Латинен (напад, 14/1)
Марихам игра со 0-2 гола на 9 од...
Марихам игра со 0-2 гола на 9 од последните 10 натпревари на гостински терен во Иконен, како и на последните 5 меѓусебни средби со екипата на РоПС
ХЈК игра со резултат 0:0 на...
ХЈК игра со резултат 0:0 на последните 3 натпревари на гостински терен во првенството
Хелсинки и Купс играат со ГГ3+ на...
Хелсинки и Купс играат со ГГ3+ на 6 од последните 7 дуели на теренот на Хелсинки (5 се и ГГ4+)
ЈЈК победува на 4 од последните 5...
ЈЈК победува на 4 од последните 5 првенствени натпревари на гостински терен
ПК 35 игра со ГГ3+ на последните...
ПК 35 игра со ГГ3+ на последните 7 првенствени натпревари на гостински терен
Лахти е без пораз на досегашните...
Лахти е без пораз на досегашните 10 меѓусебни средби со екипата на СЈК
КПВ е во серија од 5...
КПВ е во серија од 5 последователни порази во Иконен и при тоа има примено 12 гола на последните 4 натпревари
Илвес е единствен тим во лигата...
Илвес е единствен тим во лигата без нерешено после 15 одиграни меча
Лахти и СЈК играат со 0-2 гола на...
Лахти и СЈК играат со 0-2 гола на последните 8 меѓусебни натпревари (5 се и 0-1 гол)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување