Лига 2

icon

Сите кратки вести

Ажаксио е без победа на 15...
Ажаксио е без победа на 15 последователни натпревари на гостински терен во Лига 2
Валенсиен прима најмалку 2 гола и...
Валенсиен прима најмалку 2 гола и игра со 3+ на 6 од последните 7 натпревари во Лига 2
Лавал игра со 0-2 гола на 16 од...
Лавал игра со 0-2 гола на 16 од последните 17 натпревари на гостински терен во Лига 2
Тур и Оксер играат со 3+ на...
Тур и Оксер играат со 3+ на последните 7 меѓусебни средби, а 6 од тие натпревари завршуваат и со 4+
Ним нема победа на последните 7...
Ним нема победа на последните 7 натпревари на домашен терен (5 нерешени)
Лавал има само 1 победа на...
Лавал има само 1 победа на последните 15 меѓусебни средби со екипата на Клермонт
Амиен и Троја играат со 0-2 гола...
Амиен и Троја играат со 0-2 гола на последните 8 меѓусебни средби
Оксер е без постигнат дол на 6...
Оксер е без постигнат дол на 6 последователни натпревари во Лига 2
Ним денес без суспендираните...
Ним денес без суспендираните Диабате (одбрана, 6/0) и Савание (средина, 7/0), како и без повредените Фана (напад, 5/0) и Марин (одбрана, 2/0)
Реим игра нерешено на сите 4 меча...
Реим игра нерешено на сите 4 меча во гости сезонава (3 со резултат 1:1)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување