Унион Берлин - ФСВ Франкфурт

Унион Берлин без Лестнер (одбрана, 19/0), Шонхаим (одбрана, 7/1), Корте (средина, 8/0) и Скрибски (напад, 20/3).

ФСВ Франкфурт комплетен.

Унион Берлин победува на последните 3 натпревари на домашен терен во Бундеслига 2.

Унион Берлин победува и на последните 6 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на ФСВ Франкфурт и при тоа постигнува најмалку 2 гола на последните 4 од тие натпревари.

ФСВ Франкфурт игра со 0-2 гола на 10 од последните 12 натпревари на гостински терен во Бундеслига 2.

Објавено на :
04 / Mar / 2016
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување