Бундес лига 2

icon

Сите кратки вести

Сандхаузен и Кајзерслаутерн...
Сандхаузен и Кајзерслаутерн играат со 0-2 гола на 6 од последните 7 меѓусебни натпревари
Бохум денес без стандардните...
Бохум денес без стандардните дефанзивци Челоци (3/1) и Хугланд (3/0)
Ауе и Сандхаузен играат со 0-2...
Ауе и Сандхаузен играат со 0-2 гола на последните 5 меѓусебни средби, а 4 од тие натпревари завршуваат и со 0-1 гол
Нирнберг победува на 11 од...
Нирнберг победува на 11 од последните 13 натпревари во Бундеслига 2
Лајпциг денес без Халстенберг (...
Лајпциг денес без Халстенберг (одбрана, 18/2), Сабитцер (напад, 25/7) и Полсен (напад, 24/5)
Падерборн е без постигнат гол на...
Падерборн е без постигнат гол на 6 од последните 7 натпревари во Бундеслига 2, како и на 6 од последните 8 меѓусебни средби против екипата на Гројтер Фурт
Минхен 1860 и Сандхаузен играат...
Минхен 1860 и Сандхаузен играат со 0-2 гола на 5 од последните 6 меѓусебни средби
Карлсруе нема пораз од Дизелдорф...
Карлсруе нема пораз од Дизелдорф на последните 5 меѓусебни средби и при тоа постигнува најмалку 2 гола на последните 3 гостувања кај истоимената екипа
Нирнберг ќе го пречека...
Нирнберг ќе го пречека Кајзерслаутерн без Брецко (одбрана, 23/0) и Леболд (одбрана, 20/2)
Ст.Паули победува со полувреме-...
Ст.Паули победува со полувреме-крај на 5 од последните 6 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Брауншвајг

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување