Хрватска

icon

Сите кратки вести

Хајдук ги добива последните 6...
Хајдук ги добива последните 6 дуели против Цибалија
Локомотива и Хајдук играат со ГГ3...
Локомотива и Хајдук играат со ГГ3+ на 11 од последните 13 меѓусебни натпревари
Славен и РНК Сплит играат со 0-2...
Славен и РНК Сплит играат со 0-2 гола на последните 8 меѓусебни средби
Славен Белупо и Ријека играат со...
Славен Белупо и Ријека играат со нерешен резултат на последните 6 меѓусебни натпревари
Ријека и Славен играат нерешено...
Ријека и Славен играат нерешено на последните 6 меѓусебни средби
Динамо Загреб победува на...
Динамо Загреб победува на последните 9 натпревари во ХНЛ, при тоа играјќи нерешено на полувреме на 7 од тие натпревари
Ријека е единствената екипа без...
Ријека е единствената екипа без пораз во досегашниот дел од сезоната (12 победи / 10 нерешени)
Сплит и Загреб играат со 3+ на...
Сплит и Загреб играат со 3+ на последните 9 меѓусебни средби
Запрешиќ и Сплит играат со 0-2...
Запрешиќ и Сплит играат со 0-2 гола на 8 од последните 9 меѓусебни натпревари
Сплит нема пораз на последните 10...
Сплит нема пораз на последните 10 натпревари на домашен терен од Осијек (8 победи)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување