Италија

icon

Сите кратки вести

Пиза игра со 0-2 гола на...
Пиза игра со 0-2 гола на последните 13 натпревари во Серија Б
Латина е во серија од 5 нерешени...
Латина е во серија од 5 нерешени натпревари во Серија Б
Карпи игра со 0-2 гола на...
Карпи игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари на домашен терен во Серија Б
Бреша постигнува најмалку 2 гола...
Бреша постигнува најмалку 2 гола и победува на последните 3 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Про Верчели
Трапани е без победа на 10...
Трапани е без победа на 10 последователни натпревари на гостински терен во Серија Б
Фросиноне и Беневенто играат...
Фросиноне и Беневенто играат нерешено на последните 4 меѓусебни средби (3 со резултат 0:0)
Бари на гостувањето кај Асколи...
Бари на гостувањето кај Асколи без Мораш (о, 11/0), Сабели (о, 16/0), Иван (с, 8/1), Мартињо (с, 9/0) и Моначело (н, 4/2)
Интер и Лацио играат ГГ3+ на...
Интер и Лацио играат ГГ3+ на последните 6 меча на теренот на Интер
Емполи игра НГ на 9 од последните...
Емполи игра НГ на 9 од последните 10 меча, како и на 3 од последните 4 против Аталанта
Емполи е без постигнат гол на 11...
Емполи е без постигнат гол на 11 од последните 13 натпревари во Серија А

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување