Италија - Серија Б - 28.02

Специја - Асколи

Специја не може да смета на Вињали (средина, 19/0) и напаѓачите Пиу (20/3), Нене (13/4) и Окереке (11/0).
Специја нема пораз на 7 меча по ред дома, а на последните 3 дава барем 2 гола.
Асколи е без Аугустин (одбрана, 22/0), Гиорги (средина, 16/0) и Перез (напад, 13/3).
Асколи игра нерешено на 3 гостувања по ред.

Новара - Беневенто

Новара нема пораз дома на 6 по ред. На 7 во низа дома игра ГГ, од кои 5 се и 3+.
Беневенто за овој дуел ги нема на располагање Падеља (одбрана, 17/0), Чичирети (средина, 25/5), Чибсах (средина, 24/4), Де Фалко (средина, 11/0), Јакимовски (средина, 10/1) и Пушкаш (напад, 11/2).

Салернитана - Спал

Домаќините не може да сметаат на Бернардини (одбрана, 24/0) и играчите од средниот ред Буселато (24/2) и Дела Рока (21/2).
Салернитана игра 0-2 гола на 6 средби по ред.
Спал игра со 0-2 гола на 6 од последните 7, а на 3 по ред не прима гол.

Објавено на :
27 / Feb / 2017
icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување