Романија

icon

Сите кратки вести

Динамо Букурешт и Виторул играат...
Динамо Букурешт и Виторул играат со ГГ на последните 5 меѓусебни натпревари
Клуж постигнува најмалку 3 гола...
Клуж постигнува најмалку 3 гола на последните 4 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Ботосани
ЦСМ Иаши е во серија од 5...
ЦСМ Иаши е во серија од 5 првенствени порази (на 4 не постигнува гол)
Динамо Букурешт игра нерешено на...
Динамо Букурешт игра нерешено на 4 по ред и сите се 0-2 гола
Стеауа ги добива последните 5...
Стеауа ги добива последните 5 меча против Виторул
На последните 7 дуели помеѓу...
На последните 7 дуели помеѓу Динамо Букурешт и Виторул Константа, екипата домаќин нема победа
Петролул има само 1 победа на...
Петролул има само 1 победа на последните 15 првенствени натпревари
Динамо Букурешт игра нерешено на...
Динамо Букурешт игра нерешено на сите 6 натпревари на гости сезонава, од кои 5 се 0-2 гола
Волунтари игра 0-2 гола на сите 4...
Волунтари игра 0-2 гола на сите 4 по ред
Виторул Константа е без победа на...
Виторул Константа е без победа на последните 8 натпревари во првенството и при тоа прима најмалку 2 гола на последните 6 од тие натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување