Шкотска

icon

Сите кратки вести

Селтик е во серија од 12...
Селтик е во серија од 12 последователни победи во Премиер
Ер игра со 0-2 гола на последните...
Ер игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари на домашен терен против екипата на Дамбартон и при тоа е без примен гола на последните 4 од тие натпревари
Рејт Роверс игра со 0-2 гола на...
Рејт Роверс игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари во Чемпионшип, како и на последните 5 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Хиберниан
Данди нема постигнато гол на 6 од...
Данди нема постигнато гол на 6 од последните 7 гостувања кај Селтик
Абердин нема пораз на последните...
Абердин нема пораз на последните 7 дуели со Партик (5 победи)
Инвернес игра ГГ на 7 по ред, од...
Инвернес игра ГГ на 7 по ред, од кои 5 се и 3+, а Ренџерс игра ГГ на сите 4 гостувања
Абердин добива 10 од последните...
Абердин добива 10 од последните 11 дуели со Килмарнок
Инвернес и Селтик играат со...
Инвернес и Селтик играат со нерешен резултат на полувреме,на 5 од последните 6 дуели на теренот на Инвернес
Килмарнок без 5 стандардни играчи...
Килмарнок без 5 стандардни играчи на гостувањето кај Данди
Ренџерс постигнува најмалку 2...
Ренџерс постигнува најмалку 2 гола на 12 од последните 14 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Килмарнок

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување