Сегунда

icon

Сите кратки вести

Алкоркон и Нумансија играат со...
Алкоркон и Нумансија играат со нерешен резултат на последните 5 меѓусебни натпревари
Гимнастик нема пораз на 17 од...
Гимнастик нема пораз на 17 од последните 19 натпревари на домашен терен во Сегунда
Луго на гостувањето кај Гирона...
Луго на гостувањето кај Гирона без суспендираните Мигуел (одбрана, 12/1) и Сеоане (средина, 14/2), како и без повредениот Мартинез (средина, 10/1)
Овиедо ќе го пречека Леванте без...
Овиедо ќе го пречека Леванте без првиот стрелец Точе (напад, 14/4), суспендираниот Гил (одбрана, 10/0) и повредениот Варела (одбрана, 7/0)
Овиедо на гостувањето кај Кадиз...
Овиедо на гостувањето кај Кадиз без Варела (одбрана, 5/0) и Аланиз (средина, 5/0)
Тенерифе игра со 0-2 гола на 13...
Тенерифе игра со 0-2 гола на 13 од последните 16 натпревари во Сегунда
Гимнастик и Нумансија играат со 0...
Гимнастик и Нумансија играат со 0-2 гола на последните 7 меѓусебни средби
Тенерифе постигнува најмалку 2...
Тенерифе постигнува најмалку 2 гола на 7 од последните 8 меѓусебни средби против екипата на Осасуна
Елче победува со резултат 1:0 на...
Елче победува со резултат 1:0 на последните 3 меѓусебни средби на домашен терен против екипата на Алмерија
Алкоркон игра со 0-2 гола на 17...
Алкоркон игра со 0-2 гола на 17 од последните 19 натпревари на домашен терен во Сегунда

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување