Швајцарија

icon

Сите кратки вести

Базел постигнува минимум 3 гола...
Базел постигнува минимум 3 гола на 8 од последните 9 првенствени натпревари
Јанг Бојс игра со 3+ на...
Јанг Бојс игра со 3+ на последните 9 натпревари на домашен терен во првенството, како и на 9 од последните 10 меѓусебни средби на домашен терен против Тун
Ст.Гален и Јанг Бојс играат со ГГ...
Ст.Гален и Јанг Бојс играат со ГГ на последните 8 меѓусебни средби, а 7 од тие натпревари завршуваат и со 3+
Лугано ќе ја стартува сезоната...
Лугано ќе ја стартува сезоната без 3 стандардни играчи од минатата сезона, првиот стрелец Кулина (26/10) суспендираниот Весели (одбрана, 33/0) и Урбано (одбрана, 32/1)
Сите 4 меѓусебни средби на...
Сите 4 меѓусебни средби на Шафхаузен и Вил минатата година завршија со 3+
Шафхаузен и Винтертур немаат...
Шафхаузен и Винтертур немаат изиграно нерешено на 8 меча по ред
Цирих на гостувањето кај...
Цирих на гостувањето кај Грасхопер без суспендираниот Кецојевич (одбрана, 11/1) и вториот стрелец Етоунди (напад, 18/3)
Грасхоперс и Сион играат со 0-2...
Грасхоперс и Сион играат со 0-2 гола на 7 од последните 8 меѓусебни натпревари
Ст.Гален нема пораз на последните...
Ст.Гален нема пораз на последните 9 меѓусебни средби на домашен терен од екипата на Тун и при тоа не прима гол на 7 од тие натпревари
Винтертурн и Биел Биене играат со...
Винтертурн и Биел Биене играат со ГГ4+ на последните 7 меѓусебни натпревари, а со ГГ3+ на 14 од последните 15 натпревари

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување