Шведска

icon

Сите кратки вести

Сундсвал и Гетеборг играат со ГГ...
Сундсвал и Гетеборг играат со ГГ и 4+ на последните 5 меѓусебни средби
Сундсвал и Гетеборг играат со ГГ...
Сундсвал и Гетеборг играат со ГГ и 4+ на последните 5 меѓусебни средби
Хелсингборг е без постигнат гол...
Хелсингборг е без постигнат гол на 7 од последните 9 натпревари во првенството
Јонкопинг игра со 0-2 гола на...
Јонкопинг игра со 0-2 гола на последните 11 натпревари на домашен терен во првенството
Хелсингборг губи на 8 од...
Хелсингборг губи на 8 од последните 9 натпревари во првенството, како и на 5 од последните 6 меѓусебни средби на гостински терен кај екипата на Елфсборг
Јонкопинг игра со 0-2 гола на...
Јонкопинг игра со 0-2 гола на последните 10 натпревари на домашен терен во Алсвенскан
Малме ослабени на гостувањето кај...
Малме ослабени на гостувањето кај Норчепинг, ќе ги нема стрелците Кристансен (22/6) и Розенборг (21/6)
Малме победува на 9 од последните...
Малме победува на 9 од последните 10 натпревари на домашен терен во првенството
Елфсборг и Малме играат со ГГ на...
Елфсборг и Малме играат со ГГ на последните 9 меѓусебни средби
Далкурд игра со 0-1 гол на 5 од...
Далкурд игра со 0-1 гол на 5 од последните 6 натпревари во првенството

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување