Евролига

icon

Сите кратки вести

Единствените 2 порази на домашен...
Единствените 2 порази на домашен терен во Евролига, Црвена Звезда ги има од екипата на Фенербахче
Анадолу Ефес нема пораз од...
Анадолу Ефес нема пораз од Дарушафака во последните 15 години
Барцелона ги добива последните 9...
Барцелона ги добива последните 9 дуели против Панатинаикос
Реал Мадрид губи на последните 3...
Реал Мадрид губи на последните 3 гостувања во Евролигата
Макаби само од Реал прими повеќе...
Макаби само од Реал прими повеќе од 75 поени на домашен терен во Евролига
Олимпијакос на гостувањето во...
Олимпијакос на гостувањето во Москва ќе биде без Спанулис и Петвеј
Екипата на Реал Мадрид е во...
Екипата на Реал Мадрид е во сеерија од 14 победи во сите конкуренции
На последните 6 натпревари помеѓу...
На последните 6 натпревари помеѓу Ефес и Лаборал победува гостинската екипа

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување