icon

Последни кратки вести

Мидтјиланд нема примено гол на 5...
Мидтјиланд нема примено гол на 5 од последните 7 натпревари на домашен терен од Копенхаген
Боливар игра со 3+ на 9 од...
Боливар игра со 3+ на 9 од последните 10 првенствени натпревари (8 се 4+,а 3 се и 7+)
Боависта е без постигнат гол на 5...
Боависта е без постигнат гол на 5 последователни натпревари во првенството
Килмарнок и Партик играат со 3+...
Килмарнок и Партик играат со 3+ на последните 6 меѓусебни средби на теренот на Килмарнок
Абердин победува со полувреме-...
Абердин победува со полувреме-крај и без примен гол на последните 3 натпревари на домашен терен против екипата на Рос Каунти
Манчестер Јунајтед победува на 10...
Манчестер Јунајтед победува на 10 од последните 11 меѓусебни средби против екипата на Лестер и при тоа постигнува најмалку 2 гола на 9 од тие натпревари
Бурнемут е во серија од 7...
Бурнемут е во серија од 7 последователни натпревари без победа во Премиер
Њукасл нема пораз на последните...
Њукасл нема пораз на последните 10 меѓусебни средби од екипата на Кристал Палас
Астон Вила губи на 8 од...
Астон Вила губи на 8 од последните 9 натпревари во Премиер
Стоук игра со 0-2 гола на...
Стоук игра со 0-2 гола на последните 6 натпревари на гостински терен во Премиер и при тоа не прима гол на последните 4 од тие натпревари
icon Спортфреш Тип
icon НБА

Бруклин - Детроит - 1

Вкупен коефициент: 2.30
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

27.11.2015

23:30   Крициума - ЦРБ      2

* Двете екипи имаат меѓусебна соработка во последните неколку сезони. Ова е натпревар од последното коло кој нема никакво значење во поглед на табелата.

Вкупен коефициент: 3.95
x
icon Спортфреш Комбо
icon

Јанг Бојс - Сент Гален - 1

Славија Прага - Прибрам - 1

Вкупен коефициент: 2.60
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување