Тенис

icon

Сите кратки вести

Серена Вилијамс води со 8:0 во...
Серена Вилијамс води со 8:0 во меѓусебните дуели со Ерани
Суарез Наваро има само 3 порази...
Суарез Наваро има само 3 порази на земја во 2015 година (М.Шарапова, С.Вилијамс и К.Возниаки)
Макарова ги добива сите 4 дуели...
Макарова ги добива сите 4 дуели против Веснина, сите без изгубен сет и сите се на тврда подлога
Лу во својата кариера има...
Лу во својата кариера има изиграно 26 натпревари на земја
Лорен Дејвис ги добива трите...
Лорен Дејвис ги добива трите дуели против Мирјана Лучиќ (2 од нив на земја)
Матијас Башингер прв пат после 8...
Матијас Башингер прв пат после 8 години успева да избори настап на главниот турнир
Сите 4 дуели помеѓу Кнап и...
Сите 4 дуели помеѓу Кнап и Арумбарена завршуваат во 2 сета
Надал нема изиграно во 3 сета во...
Надал нема изиграно во 3 сета во последните 10 меча
Мареј нема пораз на земја во 2015...
Мареј нема пораз на земја во 2015 година, а на последните 8 мечеви единствено Колшрајбер му има земено сет
Естрела оваа година го победи...
Естрела оваа година го победи Клизан на земја со резултат 2:0 (6:2 6:2)

Pages

Banner 700x98

Sportfresh Tip Buttons

icon Спортфреш Тип
icon

17:00   Марсеј - Рен      1Х&0-3

Вкупен коефициент: 1.65
x
icon Спортфреш Изненадување
icon

18:00   Закакиу - Ермис      1

Вкупен коефициент: 6.10
x
icon Спортфреш Комбо
icon

06.11.2016

15:00   Хелсинборг - Јончепинг   1

18:00   Стабаек - Старт               1

Вкупен коефициент: 2.25
x
icon icon inside

Спортфреш тип

icon icon inside

Спортфреш комбо

icon inside

Спортфреш изненадување